Термотрансферний друк | Повнокольоровий друк | Шовкографія

You are currently viewing Термотрансферний друк | Повнокольоровий друк  | Шовкографія

Термотрансферний друк

Технология термотрансферной печати заключается в переносе изображения на готовое изделие с использованием промежуточного носителя (термотрансферной бумаги, пленки).

Зображення наноситься у дзеркальному режимі на робочу сторону паперу, покритого спеціальним складом. Для формування зображення може бути використаний як повнокольоровий лазерний або струминний, так і шовкотрафаретний друк. Отриману картинку позиціонують на виробі та притискають термопресом. Під дією температури та тиску зображення переноситься з термопаперу на виріб.

Преимущества термотрансфера:

  • Рівномірність відбитку на фактурній поверхні
  • Можливість нанесення повнокольорових зображень
  • Можливість відтворення текстильних виробів елементів зображення min=0,25мм
  • Економічність при малих форматах та тиражності
  • Малюнки, нанесені на вироби з використанням трансферів, передають особливо тонкі та виразні лінії та точні кольори, що дуже пожвавлює нанесення та створює оригінальні привабливі ефекти.
  • Можливість особливих рішень, які не можна відтворити за допомогою інших видів друку, – спецефекти на тканинах, наприклад флокдрук, друк спіненими фарбами, термопідйом та ін.

Термотрансфер застосовується для друку на сумках, рюкзаках, бейсболках, футболках та ін.

Термотрансфери можуть бути виготовлені:

  1. З фарбами на водній основі

переваги: екологічно чисті; м’якість відбитка (бо фарба забарвлює волокна тканини); дуже висока стійкість до прання

недоліки: м’якість відбитка, помітна тільки на світлих виробах (на темному текстилі шар фарби буде аналогічний пластизольових фарб); менш яскраві кольори (ніжні кольори); недостатня якість у растровому друку; дорожче за інші типи фарб.

  2. Пластизолевими фарбами:

переваги: яскраві кольори фарб; відмінні результати під час друку на темних виробах; висока якість растрового друку; найдешевший тип фарб

недоліки: більш відчутний відбиток; не можна прасувати малюнку.

Застосування того чи іншого виду трансферів визначається головним чином видом матеріалу та характером виробу, на який переноситься термотрансфер.

Повнокольоровий друк

Повнокольоровий друк — друк за текстилем, що виконується методом прямого трафаретного друку за допомогою кольороподілу зображення на CMYK та пантонні кольори, з обліком і без урахування кольору матеріалу, що запечатується. Даний метод дозволяє передати всю насиченість і колірну гаму зображення, а також плавні переходи кольорів та їх відтінків.

Залишити відповідь